Skoleskema for 0. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   - Hanne

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

 Dansk

Louise

Matematik   Louise

Dansk    

Louise

 

Natur   og tek. Debbie

 

Musik

Tina

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Mat.-   Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Udetid   – engelsk Debbie

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 10.45 – 11.15

Matematik   Louise

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik   Louise

 

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Matematik   - Louise

Dansk   - Louise

 

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

 

 

 

 

Idræt   Debbie/Hanne

 

 

 

Kl. 13.45 – 14.35

 

 

 

 

Idræt   Debbie/Hanne

 

 

 

 

 

Skoleskema for 1. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   - Hanne

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

 Dansk

Louise

Matematik   Louise

Dansk    

Louise

 

Natur   og tek. Debbie

 

Musik

Tina

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Mat.-   Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Udetid   – engelsk Debbie

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 10.45 – 11.15

Matematik   Louise

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik   Louise

 

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Matematik   - Louise

Dansk   - Louise

 

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

 

 

 

 

Idræt   Debbie/Hanne

Dansk  

Louise

 

 

Kl. 13.45 – 14.35

 

 

 

 

Idræt   Debbie/Hanne

Dansk  

Louise

 

 

 

Skoleskema for 2. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   - Hanne

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk

Louise

Matematik   Louise

Dansk    

Louise

 

Natur   og tek. Louise/Hanne

 

Musik

Tina

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Mat.-   Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Engelsk

Birgitte

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 10.45 – 11.15

Engelsk  

Birgitte

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Billedkunst   Maria

 

Dansk  

Louise

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Louise

 

Sløjd/dansk

Birger/Louise

Matematik   - Louise

Dansk   - Louise

 

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Matematik

Tina/Maria

Idræt   Debbie/Hanne

Dansk  

Louise

 

 

Kl. 13.45 – 14.35

Matematik

Tina/Maria

 

 

Idræt   Debbie/Hanne

Dansk  

Louise

 

 

 

Skoleskema for 3. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   - Hanne

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk

Debbie

Matematik  

Tina

Dansk    

Debbie

 

Natur   og tek. Louise/Hanne

 

Sløjd

Birger

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk   - Debbie

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Billedkunst

Hanne

Musik

Birgitte

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Dansk

Debbie

Dansk  

Debbie

Kl. 10.45 – 11.15

Billedkunst

Hanne

Musik

Birgitte

Dansk

Debbie

Dansk  

Debbie

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Dansk/engelsk

Debbie

Matematik

Tina

Dansk

Debbie

Matematik

Tina

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Matematik

Tina/Maria

 

Idræt   Debbie/Hanne

Engelsk

Debbie

Matematik

Tina

 

Kl. 13.45 – 14.35

Matematik

Tina/Maria

 

Idræt   Debbie/Hanne

Engelsk

Debbie

Matematik

Tina

 

 

Skoleskema for 4. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   - Hanne

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk

Debbie

Matematik  

Tina

Dansk    

Debbie

 

Natur   og tek. Louise/Hanne

 

Design

Hanne/Maria

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk   - Debbie

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Billedkunst

Hanne

Musik

Birgitte

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Dansk

Debbie

Dansk  

Debbie

Kl. 10.45 – 11.15

Billedkunst

Hanne

Musik

Birgitte

Dansk

Debbie

Dansk  

Debbie

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Dansk/engelsk

Debbie

Matematik

Tina

Dansk

Debbie

Matematik

Tina

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Matematik

Tina/Maria

 

Idræt   Debbie/Hanne

Engelsk

Debbie

Matematik

Tina

 

Kl. 13.45 – 14.35

Matematik

Tina/Maria

 

Idræt   Debbie/Hanne

Engelsk

Debbie

Matematik

Tina

 

 

Skoleskema for 5. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Louise

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk

Hanne

Matematik  

Maria

Dansk    

Hanne

 

Matematik

Maria

 

Design

Hanne/Maria

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk   - Hanne

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Tysk

Tina

Matematik

Maria

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Tysk

Tina

Billedkunst

Maria

Kl. 10.45 – 11.15

Studietid

Matematik

Maria

Tysk

Tina

Billedkunst

Maria

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Musik

Birgitte

Dansk

Hanne

Matematik

Maria

Engelsk

Hanne

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Debbie

 

Natur   og tek.

Louise

Engelsk

Hanne

Dansk

Hanne

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Debbie

 

Natur   og tek.

Louise

Engelsk

Hanne

Dansk

Hanne

 

 

Skoleskema for 6. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Louise

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk

Hanne

Matematik  

Maria

Dansk    

Hanne

 

Matematik

Maria

 

Design

Hanne/Maria

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk   - Hanne

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Tysk

Tina

Matematik

Maria

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Tysk

Tina

Billedkunst

Maria

Kl. 10.45 – 11.15

Studietid

Matematik

Maria

Tysk

Tina

Billedkunst

Maria

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Musik

Birgitte

Dansk

Hanne

Matematik

Maria

Engelsk

Hanne

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Debbie

 

Natur   og tek.

Louise

Engelsk

Hanne

Dansk

Hanne

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Debbie

 

Natur   og tek.

Louise

Engelsk

Hanne

Dansk

Hanne

 

 

Skoleskema for 7. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Louise

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Matematik

Maria

Engelsk

Birgitte

Matematik

Maria

 

Dansk

Birgitte

 

Dansk

Birgitte

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Bio.   - Birgitte

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Fysik

Louise

Tysk

Debbie

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Engelsk

Birgitte

Engelsk

Birgitte

Kl. 10.45 – 11.15

Studietid

Tysk

Debbie

Engelsk

Birgitte

Engelsk

Birgitte

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Geografi

Hanne

Biologi

Birgitte

Dansk

Birgitte

Tysk

Debbie

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring Kl. 12.15 –   12.30

Fælles Afslutning

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Debbie

 

Dansk

Birgitte

Matematik

Maria

Præst/fysik

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Debbie

 

Dansk

Birgitte

Matematik

Maria

Præst/fysik

 

 

Skoleskema for 8. klasse                                                              2018-2019

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Louise

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Matematik

Maria

Engelsk

Birgitte

Matematik

Maria

 

Dansk

Birgitte

 

Dansk

Birgitte

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Bio.   - Birgitte

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Samfundsfag

Maria

Tysk

Debbie

Kl. 10.30   – 11.15

Løb for alle – Debbie/Louise

Engelsk

Birgitte

Engelsk

Birgitte

Kl. 10.45 – 11.15

Samfundsfag

Maria

Tysk

Debbie

Fysik

Louise

Engelsk

Birgitte

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Geografi

Hanne

Biologi

Birgitte

Dansk

Birgitte

Tysk

Debbie

Kl. 11.45 – 12.00

Afgang til SE

 

Kl. 12.00 – 13.00

Fysik

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Debbie

 

Dansk

Birgitte

Matematik

Maria

Projektet

Maria

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Debbie

 

Dansk

Birgitte

Matematik

Maria

Projektet

Maria