Skoleskema for 0. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   Debbie

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Louise,   Charlotte

 

Musik

Tina

Dansk

Louise,   Charlotte

Dansk

Louise,   Birgitte

Matematik

Louise,   Debbie

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk

Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Dansk

Louise

 

Dansk/sløjd

Louise,   Birger

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Natur/teknologi

Tina

 

Krea

Maria

 

Kl. 10.45 – 11.15

Sløjd

Birger

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Louise

Dansk

Louise

Engelsk

Charlotte

Matematik

Louise/Maria

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

 

 

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

 

 

 

 

Skoleskema for 1. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   Debbie

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Louise,   Charlotte

 

Musik

Tina

Dansk

Louise,   Charlotte

Dansk

Louise,   Charlotte

Matematik

Louise,   Debbie

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk

Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Krea

Maria

 

Dansk

Louise

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Natur/teknologi

Tina

 

Dansk

Louise

 

Kl. 10.45 – 11.15

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Louise

Sløjd

Birger

Engelsk

Charlotte

Matematik

Louise,   Maria

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

Dansk

Louise

 

 

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

Matematik

Louise

 

 

 

Skoleskema for 2. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   Debbie

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Louise,   Charlotte

 

Engelsk

Morgan

Dansk

Louise,   Charlotte

Dansk

Louise,   Charlotte

Matematik

Louise,   Debbie

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Dansk

Louise

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Krea

Maria

 

Dansk

Louise

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Natur/teknologi

Charlotte,   Morgan

Dansk

Louise

 

Kl. 10.45 – 11.15

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Louise

Sløjd

Birger

Engelsk

Morgan

Matematik

Louise,   Maria

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

Dansk

Louise

 

Engelsk

Morgan

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

 

Matematik

Maria

Musik

Tina

 

 

Skoleskema for 3. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   Debbie

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Debbie,   Morgan

 

Engelsk

Debbie,   Hanne

Dansk

Debbie

Matematik

Tina,   Morgan

Billedkunst/sløjd

Maria,   Birger

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Engelsk

Debbie,   Hanne

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Matematik

Tina,   Debbie

 

Matematik

Tina,   Debbie

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Natur/teknologi

Charlotte,   Morgan

 

Dansk

Debbie,   Morgan

Kl. 10.45 – 11.15

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Dansk/engelsk

Debbie,   Morgan

Dansk

Debbie

Dansk

Debbie

Dansk

Debbie,   Morgan

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

Billedkunst/sløjd

Maria,   Birger

Dansk/engelsk

Debbie,   Hanne

 

Matematik

Tina

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

Matematik

Tina

Dansk

Debbie

Musik

Tina

 

 

Skoleskema for 4. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder   Debbie

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Debbie,   Morgan

 

Engelsk

Debbie,   Hanne

Dansk

Debbie

Matematik

Tina,   Morgan

Billedkunst/sløjd

Maria,   Birger

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Engelsk

Debbie,   Hanne

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

 

Matematik

Tina,   Debbie

 

Matematik

Tina,   Debbie

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Natur/teknologi

Charlotte,   Morgan

Dansk

Debbie,   Morgan

 

Kl. 10.45 – 11.15

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Dansk/engelsk

Debbie,   Morgan

Dansk

Debbie

Dansk

Debbie

Dansk

Debbie,   Morgan

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

Billedkunst/sløjd

Maria/Birger

Dansk/engelsk

Debbie,   Hanne

 

Matematik

Tina

 

Kl. 13.45 – 14.35

Idræt

Morgan,   Maria, Debbie

Matematik

Tina

Dansk

Debbie

Musik

Tina

 

 

Skoleskema for 5. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Charlotte

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Hanne

 

Matematik

Maria,   Louise

Engelsk

Hanne,   Morgan

Billedkunst

Maria

Musik

Charlotte

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Natur/teknologi

Maria

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Engelsk

Hanne,   Morgan

 

Dansk

Hanne,   Charlotte

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Matematik

Maria,   Hanne

Dansk

Hanne

 

Kl. 10.45 – 11.15

Engelsk

Hanne,   Maria

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Maria,   Hanne

Matematik

Maria

Matematik

Maria,   Louise

Dansk

Hanne

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Tysk

Charlotte

Idræt

Morgan,   Hanne

Natur/teknologi

Maria

Design

Louise

 

Kl. 13.45 – 14.35

Tysk

Charlotte

Idræt

Morgan,   Hanne

Dansk

Hanne,   Morgan

Design

Louise

 

 

Skoleskema for 6. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder  

Charlotte

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Dansk  

Hanne

 

Matematik

Maria,   Louise

Engelsk

Hanne,   Morgan

Billedkunst

Maria

Musik

Tina

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Natur/teknologi

Maria

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Engelsk

Hanne,   Morgan

 

Dansk

Hanne,   Charlotte

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Matematik

Maria,   Hanne

Dansk

Hanne

 

Kl. 10.45 – 11.15

Engelsk

Hanne,   Maria

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Matematik

Maria,   Hanne

Matematik

Maria

Matematik

Maria,   Louise

Dansk

Hanne

Kl. 11.45 – 12.15

Rengøring

 

Kl. 12.15 – 12.30

Fælles Afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Tysk

Charlotte

Idræt

Morgan,   Hanne

Natur/teknologi

Maria

Design

Louise

 

Kl. 13.45 – 14.35

Tysk

Charlotte

Idræt

Morgan,   Hanne

Dansk

Hanne,   Morgan

Design

Louise

 

 

Skoleskema for 7. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Fysik

Louise

Fortælling

Nyheder/præst

Charlotte

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Matematik

Maria

 

Dansk

Charlotte

Matematik

Maria

Tysk

Charlotte,   Hanne

Samf./præst

Morgan

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Engelsk  

Charlotte,   Morgan

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

 

 

 

Engelsk

Charlotte,   Morgan

Matematik

Maria

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Fysik

Louise

 

Dansk

Charlotte,   Morgan

Kl. 10.45 – 11.15

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Tysk

Charlotte

Geo/samf.

Hanne,   Morgan

Geografi

Hanne

Engelsk

Charlotte

11.45 – 12.15

Rengøring

12.15 – 12.30

Fælles afslutning

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Valgfag

Maria,   Debbie

Idræt

Morgan,   Hanne

Biologi,   Charlotte Morgan

Dansk

Charlotte

 

Kl. 13.45 – 14.35

Valgfag

Maria,   Debbie

Idræt

Morgan,   Hanne

Biologi

Charlotte

Dansk

Charlotte

 

 

Skoleskema for 8. klasse                                                              2019-2020

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Kl. 8.15 – 8.30

Morgensang

Kl. 8.30 – 8.50

Trivsel

Fortælling

Nyheder

Charlotte

Kl. 8.50 – 9.00

Læsebånd

Kl. 9.00 – 10.00

Matematik

Maria

 

Dansk

Charlotte

Matematik

Maria

Tysk

Charlotte,   Hanne

Samfundsfag

Morgan

Kl. 10.00 – 10.15

Udefrikvarter

Kl. 10.00 – 10.30

Engelsk  

Charlotte,   Morgan

Udefrikvarter

Kl. 10.15 – 10.45

Engelsk

Charlotte,   Morgan

 

Matematik

Maria

 

Kl. 10.30 – 11.15

Tur   i skoven

Tysk

Debbie

Dansk

Charlotte,   Morgan

 

Kl. 10.45 – 11.15

Studietid

Debbie

Kl. 11.15 – 11.45

Spisefrikvarter

Kl. 11.45 – 12.30

Tysk

Charlotte

Geo/samf.

Hanne,   Morgan

Geografi

Hanne

Engelsk

Charlotte

11.45   – 13.00

Fysik   på Staby Efterskole - Louise

 

Kl. 12.30 – 12.45

Frikvarter

Kl. 12.45 – 13.40

Valgfag

Maria,   Debbie

Idræt

Morgan,   Hanne

Biologi   Charlotte, Morgan

Dansk

Charlotte

 

Kl. 13.45 – 14.35

Valgfag

Maria,   Debbie

Idræt

Morgan,   Hanne

Biologi

Charlotte

Dansk

Charlotte